coming-up-with-the-best-strategy-for-their-company.jpg

Witaj poniedziałku 13stego, czyli o tym jak zacząć żyć bardziej szczęśliwie ?

CZĘŚĆ PIERWSZA

Hej kobiety,

Chcemy przecież żyć lepiej niż nasze mamy, babcie i przodkinie, chcemy być bardziej szcześliwie, bardziej kochane, szanowane, chcemy mieć równe prawa, poczucie sensu na tym świecie, chcemy się rozwijać, chcemy awansować, być szefowymi i mamami, aby przekazywać swoim dzieciom najlepsze przykłady na następne pokolenia. Na ile nam się to samo “udaje” a na ile same wpływamy na nasz los ? 

 

Na początku zapraszam cię do krótkiej autorefleksji.

Które z dwóch poniższych zdań bardziej określa Twoje myślenie, nastawienie oraz poziom emocjonalny w nawiązaniu do tego dnia i tej konkretnej liczby

 

Niedziela wieczorem, patrzysz na zegarek, zbliża się 22:00 i wiesz, że to czas, aby szykować się do spania. Jutro poniedziałek, rozpoczynasz szkołę, uczelnię, pracę.

 

Jakie myśli zwykle pojawiają się w Twojej głowie?

 1. O nie, poniedziałek, jak ja nie znoszę poniedziałków” 
 2. “No to od jutra zaczynamy harówkę” 
 3. “ehhh, muszę iść już do spania”

a może

 1. “jutro poniedziałek. Nowy dzień nowego tygodnia”
 2. “kładę się spać ponieważ chcę się wyspać”

 

A jeśli żadne z powyższych to podziel się w komentarzu jakie inne myśli przychodzą ci do głowy.

 

Pierwsze zdania od 1-3 są o zabarwieniu negatywnym a 4 i 5 o pozytywnym

Jakie to ma znaczenie ?

 

Kolosalne ! Przeanalizujmy to, ponieważ jeśli myślisz podobnie do zdań 1-3 to sama jesteś sobie surową Boginią, która skazuje cię na katorgi nieszczęśliwego życia i pracy.

 

Zdanie nr 1.O nie, poniedziałek, jak ja nie znoszę poniedziałków”

posiada aż dwa zaprzeczenia “NIE”, z czego jedno ma podwójną siłę w  stwierdzeniu, że czegoś nie znoszę. Zatem twój mózg, twoja podświadomość dostaje w jednym zdaniu, aż dwa komunikaty, że czegoś NIE chcesz i że czegoś NIE znosisz. 

Taki obraz “nie wróży” pozytywnego dnia a jedynie nastawia cię do programu bycia zmęczoną, nie wyspaną, mało opanowaną, ciężko znoszącą dzień oraz relacje prywatne i zawodowe

 

Zdanie nr. 2. “No to od jutra zaczynamy harówkę

informuje, w liczbie mnogiej, że rozpoczyna się czas harówki. Zatem wpędzasz w niewolniczą pracę nie tylko siebie, ale również swoją rodzinę czy najbliższych.

 

Zdanie nr. 3 “ehhh, muszę iść już do spania”

 komunikuje, że coś musisz zrobić. Czy zaobserwowałaś, że słowo MUSZĘ stało się bardzo popularne w polskim słownictwie ? 

A przecież MUSZĘ, jest musem, raczej nosi znaczenie i oddźwięk negatywny, jesteś do czegoś przymuszona więc nie robisz tego z chęcią, czy z własnej woli, zatem jeśli tak często mówisz np. “muszę iść do sklepu, brakuje chleba”, “muszę kupić podpaski bo mi się skończyły”, “muszę posprzątać” “muszę wysłać jeszcze jednego maila do klienta”, “muszę jeszcze się trochę pouczyć” itd itp to całe twoje życie w twojej podświadomości kreujesz przez siebie jak obóz koncentracyjny XXI wieku. Potem niestety właśnie tak ono wygląda. I kto Ci to zrobił ? za jakie grzechy ? Co z tym Bogiem, czemu taki wobec ciebie okrutny ?

 

a jeśli pojawia się

 

Zdanie nr 4 “jutro poniedziałek. Nowy dzień nowego tygodnia” 

 

informuje ono, że po niedzieli następuje nowy dzień. To fakty, które potwierdzone dwukrotnie słowem NOWY przekazują, że zaczyna się coś nowego, być może lepszego ? 

Nowe jest bardzo interesujące.

Czy zauważyłaś że wszędzie gdzie jest napisane: NOWOŚĆ lub NOWY od razu nas przyciąga ? To dlatego że nasz mózg KOCHA nowości. Tak, naprawdę KOCHA. Dla prawidłowego rozwoju nie tylko swoim dzieciom, ale i również nam samym, naszym rodzicom aby chronić ich przed demencją powinniśmy serwować nowości, rzeczy zajęcia których jeszcze nie robiliśmy, aby czuć, że żyjemy, aby nasz mózg miał wyzwanie uczenia się niczym kiedy uczyliśmy się chodzić, mówić, czy jeździć na rowerze. 

 

Zatem jeśli takie stwierdzenie pada u ciebie to gratuluję ponieważ nastawiasz siebie i swoją podświadomość do Nowych przeżyć, nowych emocji, relacji oraz ciekawych  dla Ciebie nowych doświadczeń.

 

Zdanie nr.5  “kładę się spać ponieważ chcę się wyspać”

 

informuje co chcesz zrobić. To Ty jesteś Panią swojego życia, To Ty nim zarządzasz ponieważ zostaliśmy wszyscy wyposażeni w coś bezcennego jak:  wolna wola

Dzięki temu wiesz, że coś robisz ponieważ Ty tego chcesz a nie ktoś inny. Ty jesteś aktualnie zmęczona więc się kładziesz, chcesz się wyspać ponieważ wiesz, że poniedziałki zazwyczaj na uczelni  czy w pracy są bardzo angażujące czy stresujące. Dzięki odpowiedniej ilości snu będziesz bardziej opanowana, bardziej energiczna i pomysłowa co pozytywnie wpłynie na spotkania czy rozmowy z koleżankami czy klientami lub szefową. 

 

a co z liczbą 13 ?

 

Czy pojawia się myśl 

 1. “dzisiaj nieszczęśliwa 13-stka, trzeba uważać”

 

czy może

 1. “dzisiaj 13sty, dla mnie będzie szczęśliwy”

 

Zdanie nr 6 “o nie, pechowa 13-stka, trzeba dzisiaj uważać” jest zakorzenionym bardzo starym przekonaniem o tym, że liczba 13-ście przynosi nieszczęście.

 

Czy zauważyłaś, że nawet w radiu trąbią o tym wtedy od samego rana ? 

Celowo wyprowadzają cię z równowagi o poranku i wprowadzają w stan lęku i strachu na cały dzień, aż bezpiecznie wrócisz do domu czy ostrzegają przed rzeczywistym zagrożeniem ?

 

Ale byc może powiesz teraz: “Wielokrotnie przydarzyło mi się wtedy nieszczeście, zbiłam wazon, prawie potrącił mnie samochód, spóźniłam się na spotkanie, zepsuł mi się telefon”

 

Tak rzeczywiście w ten dzien mogło się coś złego wydarzyć. Tylko to nie 13 miała taki wpływ a to jak o 13 myślałaś. Tak, dokładnie wyrządziłaś sobie krzywdę sama. Dokładnie tak jak z negatywnym obrazem, w którym hejtujesz poniedziałek, tak samo i w tym, przekazujesz do swojej podświadomości informację o tym, że 13stka to pech ! Sama składasz życzenie, aby tego dnia coś złego ci się przydarzyło. 

Jak to działa ?

To siła Twoich myśli. Sama sobie to wykreowałaś, sama to przyciągnełaś, dałaś informację do swojego wewnętrznego systemu o pechu i nieszczęściu.

 

Myśl to najpotęzniejsze narzędzie jakie otrzymaliśmy w zestawie – “dla człowieka”

 

Dlatego jeśli w dzień 13stego przepełnia cię lęk lub ten wydaje ci sie obojętny, a chcesz go zamienić na uczucie odwagi i mocy to szczerze zachęcam cię do tej diametralnej wkrótce zauważalnej zmiany i kontrolowania swoich myśli oraz ich wypowiadania na   

 

Zdanie nr. 7 “dzisiaj 13sty będzie dla mnie szczęśliwy

 

Tak właśnie o to chodzi, o pozytywną i radosną wizję tego dnia.

Tak o informację i głęboką wiarę, że będzie szczęśliwy nie dla kogoś tam, dla klienta, koleżanki, dziecka ale dla mnie – Dla CIEBIE 

 

a kiedy będzie szcześliwy dla ciebie, tak czysto egoistycznie do bólu, tylko dla Ciebie to jaki będzie następnie dla innych ? 

Również szczęsliwy.

Jak to się stanie ?

Niczym efekt kuli śnieżnej, obsypiesz radosnym nastawieniem wszystkich dookoła, będziesz świeciła optymizmem niczym słońce, dzięki czemu ludzie będą chcieli z Tobą rozmawiać, będziesz przyciagała do siebie niczym magnes, będziesz wtedy sprzedawała swoje produkty, podpisywała kontrakty, zdawała egzaminy i budowała relacje. 

 

Tylko jak to zrobić ? Od czego zacząć ?

 

Wiele kobiet chce zmienić swoje życie na lepsze, lecz nie wiedzą “od czego zacząć” ?

Często klientki zadają mi to pytanie

A ja wtedy opowiadam im tą historię:

 

Kobieta przyszła do dietetyczki i skarży się: “Pani doktor, po zjedzeniu chleba pszennego, makaronów, po wypiciu mleka krowiego bardzo boli mnie brzuch, jelita są nabrzmiałe, czuję pieczenie, bardzo źle się wtedy czuję”

 • A robiła pani badania na nietolerancę laktozy i glutenu ?
 • Tak
 • I co pokazuje badanie ? – dopytuje lekarka
 • Że mam nietolerancję – cicho stwierdza pacjentka
 • To czemu pani sama skazuje się na cierpienie skoro pani wie, że nie służą pani te pokarmy ? – zaciekawiona dopytuje ani Doktor 
 • Hmm… chyba dlatego, że wszyscy w moim otoczeniu jedzą chleb i piją mleko więc i ja też

 

Zachęcam cię teraz do autocoachingu, poświęć chwilę, zrób pauzę i odpowiedz sobie na pytania:

 1. Czy zdarza ci się postępować, myśleć jak Wszyscy ? ( jak rodzice, szef, koleżanki celebryci, prezenterzy itp)  W jakich kategoriach ? 

W skali od 1-10 gdzie 1 to najmniej a 10 to najwięcej – na ile jest to Twoje myślenie, Twoja prawda ?

 1. Czy to myślenie/ te przekonania są dla Ciebie dobre, wspierają cię czy szkodzą ci jak chleb i mleko w historii powyżej ?
 2. Co chcesz z tym zrobić ?
 3. Po co ?
 4. Jaką korzyść będziesz z tego miała oraz twoje otoczenie?
 5. Co się zmieni w Twoim życiu na lepsze ?

 

a teraz CZĘŚĆ DRUGA

 

 jak ja miewam się dzisiaj ? w poniedziałek 13stego ?

 

Po pierwsze i najważniejsze: Jestem bardzo podekscytowana ponieważ wczoraj zakończyłam bardzo ważne dla mnie badanie na temat asertywności i miłości do siebie KOBIET i posiadam już ich wyniki 😉

 

Po drugie: 13 to moja ulubiona liczba (urodziłam się 13 maja i moja córeczka również przyszła na świat 13 kwietnia), która zawsze mnie motywuje, dodaje skrzydeł do pracy, do działania, do tworzenia i kreowania zatem szykuje się bardzo pracowity a jednocześnie owocny dzień 🙂 

 

Po trzecie: właśnie dzisiaj księżyc rozpoczął nową fazę: pierwsza kwadra. To oznacza, że moja ulubiona liczba w połączeniu z księżycem dodają mi podwójną ilość sił, abym wykonała to co sobie zamierzyłam.

 

Pomimo iż aktualnie dzieci zaziębione (synek zaczął chodzić do przedszkola i już po kilku dniach jego układ odpornościowy dostosowuje się do nowej flory bakteryjnej)
4 noce z rzędu nieprzespane, to…

 

Co dzisiaj mam ?

 

 • Mam wysoką motywację i chęci, ponieważ pracuję i robię to co kocham a to mnie napędza i wprowadza w stan “Flow, 
 • mam siły od przyrody, przybywający księżyc- dużo energii do działania,
 • mam wyniki mojej ankiety, dane które są mi potrzebne, abym mogła pomóc kobietom
 • mam wsparcie od męża i teściów ponieważ aktualnie opiekują się przeziębionymi dziećmi u nich w domu,
 • mam spokój ponieważ jestem sama w domu i nikt mi nie przeszkadza (telefon wyciszony, FB wyłączony), zatem mogę się skupić na pracy, 
 • mam słoneczko za oknem, którym ładuję dodatkowo swoje baterie, 
 • mam zieloną herbatę i pełną lodówkę 😉 

 

Mam wszystko czego potrzebuję. Jestem bardzo wdzięczna za ten dzień.

 

A za co Ty jesteś wdzięczna dzisiejszego dnia ? Jak podobał ci sie ten artykuł, czy był pomocny ? 

 

Dodaj komentarz