Coaching

Czym jest coaching ?

Organizacja International Coach Federation (ICF) przedstawia:

„Coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem. W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności klienta. Identyfikuje trudności. Przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu”.

W krótki i aktywizujący sposób definicję podaje Coach Federation:
„Coaching polega na pomaganiu ludziom w dokonywaniu pozytywnych zmian. Tak więc, im więcej osób coaching dotknie, tym bardziej pozytywny może być świat”.

Czy to dla Ciebie ?

Jako żona, opiekunka domowego ogniska, mama dwójki małych dzieci, partnerka biznesowa, szefowa własnej firmy mam takie same problemy jak Ty dlatego potrafię cię zrozumieć.

• Jeśli chcesz nauczyć się efektywnie wyznaczać i realizować swoje cele i plany,
• Jeśli czujesz obniżenie nastroju, kryzys energii, emocji i chcesz odzyskać balans,
• Jeśli przeżywasz kryzys w relacjach osobistych, partnerskich, straciłaś bliską osobę,
• Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad krytykiem wewnętrznym i uwierzyć w siebie,
• Jeśli chcesz poznać siebie i swoją życiową drogę,
• Jeśli chcesz się przebranżowić lub otworzyć, poszerzyć działalność w oparciu o social media,
• Jeśli pełnisz rolę mamy, chcesz wrócić do aktywności zawodowej, lecz nie wiesz co chcesz robić w obecnym świecie i jak się za to zabrać,
• Jeśli chcesz nauczyć się nowych umiejętności, dzięki którym podniesiesz swoje kompetencje i wzmocnisz swoją pozycję na arenie biznesowej,

Co zyskasz w pracy coachingowej ?

Dzięki odwadze zbudowania ze mną relacji na zaufaniu:
– zagłębisz się w swoje obecne życie i popłyniesz tam, gdzie zechcesz.
– zwiedzisz rejony, które zostały przez ciebie zapomniane,
– odkryjesz obszary, o których nie wiesz, że w rzeczywistości istnieją w Tobie,
– rozwiążesz obecne problemy, które wpływają na twój rozwój,
– poznasz nowe możliwości, które wydobędziesz z głębi siebie,

Co najważniejsze zrobisz to wszystko sama/ sam

Osiągniesz swoje cele, plany i marzenia przede wszystkim dla siebie, dzięki czemu następnie skorzystają twoi najbliżsi.
Nie czekaj, aż życie samo nabierze kolorów, weź sprawy w swoje ręce i zacznij projektować swoje życie, swój sukces. Pozwól sobie na to, aby ten rok był dla Ciebie przełomowy.

Jak wygląda praca coachingowa ? Po jakim czasie uzyskasz efekty ?

Coaching jest również nazywany „treningiem rozwoju osobistego” ponieważ dokładnie tak jak z trenowaniem jakiejkolwiek innej dyscypliny, potrzebujesz się do niej przygotować a twój zamierzony efekt przychodzi „w określonym czasie”.

Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów ? Wiesz, że po jednej wizycie w siłowni nie pozbędziesz się oponki lub bojlera,
Chcesz otworzyć swój biznes ? Wiesz, że jest to etapowy proces, którego nie zrealizujesz w jeden dzień,
Chcesz się przebranżowić ? Wiesz, że nie rzucisz obecnej pracy, aby na drugi dzień od razu znaleźć nową tą wymarzoną (tylko jaka jest ta wymarzona? ).

Indywidualne spotkanie coachingowe w gabinecie lub on-line trwa ok. 60 min,

Specjalne spotkanie coachingowe w terenie trwa ok 90min – 120h, (w lesie, w parku, na wieży widokowej, w bunkrach, w zamku, itp.)

Cały PROCES coachingowy obejmuje od 6 do 12 spotkań

Jest to zależne od celu jaki wyznaczysz i twojej determinacji to uzyskania zamierzonego efektu ponieważ wysoka motywacja potrafi działać CUDA a niska wydłuża i odwleka wszystko w czasie oraz nierzadko powoduje, że lenistwo wkrada się do procesu i klienci rezygnują ze swoich marzeń na rzecz „ leżenia na kanapie” lub poświęcania uwagi pożeraczom czasu np. „scrollowaniu FB czy instagrama” .
Ważny jest również poziom twojej ODWAGI ponieważ:
„w życiu ważne są decyzje odważne”,
A co za tym idzie konsekwentne działania, ponieważ pomiędzy sesjami wyznaczać będziesz zadania domowe dzięki którym podejmujesz kolejne kroki i zbliżasz się do realizacji marzenia.
Na przykład: jeśli Twoim celem jest otworzenie firmy to jednym z zadań domowych w końcowej fazie procesu będzie udanie się osobiście lub otworzenie firmy on-line – samodzielnie (a o tym jak ci poszło opowiesz na następnej sesji i omówimy dalsze działania, które znów wykonasz samodzielnie)
Wahasz się ? Zastanów się….
Wydajesz każdego dnia na rzeczy, które nie są dla ciebie lub których nie potrzebujesz,
Wydajesz na jedzenie, które często wyrzucasz do kosza,
Wydajesz na drogi samochód aby cieszyć się komfortem jazdy przez godzinę, dwie dziennie,
Wydajesz na ubrania, które zakładasz kilka razy do roku,
aby zarobić pieniądze pracujesz dla kogoś średnio 40 godzin w tygodniu, 160 godzin w miesiącu, 1920 godzin w roku ( posiadając własną firmę wiesz, że trzeba wszystko pomnożyć minimum dwukrotnie)

A ile wydajesz na swój rozwój, ile inwestujesz w podnoszenie swoich kompetencji, które są tak bardzo potrzebne w obecnie trudnym, szybko zmieniającym się i nieprzewidywalnym świecie ?

Zapraszam cię do wyzwania

Do wyzwania nr 1 oraz zainwestowania w siebie jedynie 12 godzin rozłożonych w cotygodniowych lub co dwutygodniowych odstępach czasu.
Jeśli myślisz, widzisz i czujesz, że chcesz zebrać się w odwagę, aby coś zmienić w swoim życiu prywatnym lub zawodowym – poczuj się bezpiecznie – jestem tutaj.
Szukasz inspiracji? Sprawdź bloga i odkryj coś nowego dla siebie!